sierpień 2018

Strony: [1][2][3][4] ...[17]

Dodano: 05.06.2018

IV Festiwal Recyklingu

15 maja w ODS Malwa odbył się IV już Festiwal Recyklingu, który nasze przedszkole zorganizowało w ramach obchodów Dni Ziemi. Wzięły w nim udział wszystkie publiczne przedszkola oraz niepubliczne przedszkola „Pajacyk” i „Dwunastka”. Honorowy patronat nad festiwalem objął Prezydent Miasta Ostrowca Św. Pan Jarosław Górczyński.
Tematem przewodnim Festiwalu była wiosenna łąka. Można było zobaczyć ją w pięknej dekoracji, którą stanowiły prace z nieużytków wykonane przez uczestników festiwalu. I tak dzieci z przedszkola nr 5, 7, 19 wykonały ekologiczne biedronki, dzieci z przedszkola nr 12 wykonały ekologiczną pszczółkę, ekologiczne żabki wykonały przedszkolaki z przedszkola nr 16 i przedszkola „Dwunastka”, kolorowe ekologiczne motyle to dzieła dzieci z przedszkoli nr 11 i 15, przedszkole „Pajacyk” zaprezentowało ekologiczny bukiet kwiatów, a na wiosennej łące pasła się ekologiczna krówka w wykonaniu naszych przedszkolaków.
        Festiwal rozpoczęła Pani dyrektor D. Kosiarz, która przywitała przybyłych gości: Panią M. Kołeczek i Pana  S. Olejniczaka - przedstawicieli Urzędu Miasta, wiceprzewodniczącego RM Pana S. Choinkę, przedstawicielki firmy Remondis:  Panią E. Kowalską i Panią A. Krasińską, Panie Dyrektorki ostrowieckich przedszkoli, Rodziców, ale najserdeczniej przywitała wszystkie występujące dzieci.
         Następnie dzieci z naszego przedszkola, jako gospodarze, piosenką  „Na wiosennej łące”
i tańcem ze wstążkami wprowadziły wszystkich w świat łąki. W tle można było oglądać prezentację multimedialną „Flora i fauna ekosystemu łąka”.
         Głównym punktem Festiwalu były prezentacje wokalne przedstawicieli poszczególnych przedszkoli. Dzieci wykonywały piosenki tematycznie związane z pracami plastycznymi.  Usłyszeliśmy piosenki o biedronkach, żabkach, motylach, pszczołach, krówkach i kwiatach.
         Kulminacyjnym punktem Festiwalu było to, na co dzieci czekają najbardziej, czyli wręczenie nagród wszystkim uczestnikom. A nagrody w tym roku ufundowane zostały przez Urząd Miasta, firmę Remondis, Radę Rodziców Przedszkola Publicznego nr 21 oraz sponsorów prywatnych. Wszystkie przedszkola otrzymały także sadzonki drzew do swoich ogrodów przedszkolnych. Nasze przedszkole zaś, jako organizatora, spotkał niezwykły zaszczyt. Nadleśnictwo Ostrowiec Św. przekazało jedną z 250 sadzonek (w całym kraju) najsłynniejszego pomnika przyrody w Polsce - Dębu „Bartek”.
IV Festiwal Recyklingu „Wiosenna łąka” przeszedł już do historii. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

Dodano: 26.04.2017

WIOSENNE PRACE W OGRÓDKU

W wiosenną  aurę przedszkolaki wybrały się do przedszkolnego ogródka, aby rozpocząć pierwsze czynności na grządce. Na przygotowanym terenie (spulchnionym, zagrabionym, wyznaczonych miejscach do siania i sadzenia) dzieci miały okazję uczestniczyć w pierwszych tej wiosny pracach.  Wcześniej wzbogaciły swą wiedzę o pojęcia narzędzi ogrodniczych, nasion, cebulek kwiatowych; wstępnie zapoznały się z ich różnorodnością. Poznały potrzebne do rozwoju roślin warunki. Teraz zaczęły dokonywać działań praktycznych: wysiewały malutkie ziarenka kwiatów, sadziły cebulki kwiatowe i cebulkę dymkę oraz do ziemi wkładały sadzonki młodych bratków, stokrotek, narcyzy. Grządka została już częściowo zagospodarowana. Czekamy na jeszcze na cieplejsze dni, wiosenny deszczyk oraz odpowiedni czas, aby dalej innymi nasionkami ukwiecać przedszkolny ogródek. Przede wszystkim DZIĘKUJEMY Rodzicom Naszych Milusińskich „Niezapominajek” za zaangażowanie – dostarczenie nasionek, cebulek i sadzonek kwiatowo-warzywnych.

Dodano: 29.03.2017

KOLOROWA WIOSNA

W ramach powitania wiosny dzieci z grupy „Niezapominajek” w sposób plastyczny przedstawiły oznaki nowej pory roku w przyrodzie. Na falistej nieużytkowej tekturze zespołowo malowały kolorowymi farbami plakatowymi dawno już oczekiwaną przez nich ciepłą wiosnę.  Efekt pracy – zadziwił same przedszkolaki, które były bardzo dumne ze wspólnych działań plastycznych.

Dodano: 14.02.2017

EKOLOGICZNE ZBIÓRKI

W dniu 27 stycznia odbył się wśród społeczności przedszkolnej zimowy apel ekologiczny. Krótki tematyczny program artystyczny przygotowała grupa „Niezapominajek”. Następnie odbyło się uroczyste podsumowanie wyników eko-zbiórek za okres I półrocza 2016/17.   W apelu wzięli udział z poszczególnych oddziałów  przedstawiciele rodziców dzieci nagrodzonych.
               DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM EKO-ZBIÓREK ZA PREZENTOWANIE EKOLOGICZNYCH POSTAW W ZAKRESIE SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW.     Takimi zachowaniami dajemy przykład młodemu pokoleniu i wspólnie dążymy do czystości naszej planety.
Poniżej zamieszczamy nazwiska największych eko-zbieraczy : makulatury, zużytych baterii, nakrętek i butelek plastikowych, puszek aluminiowych oraz elektrośmieci.
Nadmieniamy, że w kategorii grupowej na największą ilość zebranych surowców zwyciężyły „Różyczki”.
            DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PAŃSTWU NA ZAANGAŻOWANIE W TĄ WAŻNA DZIAŁANOŚĆ EKOLOGICZNĄ.      W tym półroczu razem udało nam się zebrać:   około 2058 kg makulatury, 1738 sztuk baterii, 136 sztuk elektrośmieci, 14 worków nakrętek plastikowych, 13 worków butelek plastikowych oraz 2 worki puszek aluminiowych.
Życzymy sobie i Państwu kontynuacji takich zamierzeń w II półroczu oraz jeszcze większego zaangażowania całej naszej społeczności przedszkolnej.
Najwięksi przedszkolni „eko-zbieracze” I półrocza:
              Maciej Wróbel  (Stokrotki)
              Lena Połetek (Różyczki)