październik 2017

Strony: [1][2][3][4] ...[17]

Dodano: 26.04.2017

WIOSENNE PRACE W OGRÓDKU

W wiosenną  aurę przedszkolaki wybrały się do przedszkolnego ogródka, aby rozpocząć pierwsze czynności na grządce. Na przygotowanym terenie (spulchnionym, zagrabionym, wyznaczonych miejscach do siania i sadzenia) dzieci miały okazję uczestniczyć w pierwszych tej wiosny pracach.  Wcześniej wzbogaciły swą wiedzę o pojęcia narzędzi ogrodniczych, nasion, cebulek kwiatowych; wstępnie zapoznały się z ich różnorodnością. Poznały potrzebne do rozwoju roślin warunki. Teraz zaczęły dokonywać działań praktycznych: wysiewały malutkie ziarenka kwiatów, sadziły cebulki kwiatowe i cebulkę dymkę oraz do ziemi wkładały sadzonki młodych bratków, stokrotek, narcyzy. Grządka została już częściowo zagospodarowana. Czekamy na jeszcze na cieplejsze dni, wiosenny deszczyk oraz odpowiedni czas, aby dalej innymi nasionkami ukwiecać przedszkolny ogródek. Przede wszystkim DZIĘKUJEMY Rodzicom Naszych Milusińskich „Niezapominajek” za zaangażowanie – dostarczenie nasionek, cebulek i sadzonek kwiatowo-warzywnych.

Dodano: 29.03.2017

KOLOROWA WIOSNA

W ramach powitania wiosny dzieci z grupy „Niezapominajek” w sposób plastyczny przedstawiły oznaki nowej pory roku w przyrodzie. Na falistej nieużytkowej tekturze zespołowo malowały kolorowymi farbami plakatowymi dawno już oczekiwaną przez nich ciepłą wiosnę.  Efekt pracy – zadziwił same przedszkolaki, które były bardzo dumne ze wspólnych działań plastycznych.

Dodano: 14.02.2017

EKOLOGICZNE ZBIÓRKI

W dniu 27 stycznia odbył się wśród społeczności przedszkolnej zimowy apel ekologiczny. Krótki tematyczny program artystyczny przygotowała grupa „Niezapominajek”. Następnie odbyło się uroczyste podsumowanie wyników eko-zbiórek za okres I półrocza 2016/17.   W apelu wzięli udział z poszczególnych oddziałów  przedstawiciele rodziców dzieci nagrodzonych.
               DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM EKO-ZBIÓREK ZA PREZENTOWANIE EKOLOGICZNYCH POSTAW W ZAKRESIE SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW.     Takimi zachowaniami dajemy przykład młodemu pokoleniu i wspólnie dążymy do czystości naszej planety.
Poniżej zamieszczamy nazwiska największych eko-zbieraczy : makulatury, zużytych baterii, nakrętek i butelek plastikowych, puszek aluminiowych oraz elektrośmieci.
Nadmieniamy, że w kategorii grupowej na największą ilość zebranych surowców zwyciężyły „Różyczki”.
            DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PAŃSTWU NA ZAANGAŻOWANIE W TĄ WAŻNA DZIAŁANOŚĆ EKOLOGICZNĄ.      W tym półroczu razem udało nam się zebrać:   około 2058 kg makulatury, 1738 sztuk baterii, 136 sztuk elektrośmieci, 14 worków nakrętek plastikowych, 13 worków butelek plastikowych oraz 2 worki puszek aluminiowych.
Życzymy sobie i Państwu kontynuacji takich zamierzeń w II półroczu oraz jeszcze większego zaangażowania całej naszej społeczności przedszkolnej.
Najwięksi przedszkolni „eko-zbieracze” I półrocza:
              Maciej Wróbel  (Stokrotki)
              Ania Wilk(Maki)

Dodano: 06.12.2016

EKO-NOWINKA

Dnia 1.XII.2016r. w sali kina ETIUDA odbyło się uroczyste podsumowanie rocznego konkursu „Program promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski” – edycja XIII.      Miło nam poinformować, iż nasza placówka wśród ostrowieckich przedszkoli zdobyła II miejsce. Cieszymy się z tego sukcesu i Dziękujemy Wszystkim Rodzinom naszych milusińskich Zaangażowanym w codzienne eko-zbiórki oraz ekologiczne działania.

Strony: [1][2][3][4] ...[17]