maj 2021

Strony: [1][2][3][4] ...[18]

Dodano: 07.05.2021

"Czyste powietrze wokół nas".

W roku szkolnym 2020/2021 w Przedszkolu Publicznym nr 21 realizowany jest Przedszkolny Program Edukacji Antytytoniowej pt. "Czyste powietrze wokół nas", zainicjowany przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Celem głównym programu jest wzrost kompetencji Rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń. Program przeznaczony jest dla najstarszej grupy wiekowej - dzieci 5 i 6 - letnich. Dzieci ochoczo angażują się w realizację twórczo i efektywnie zorganizowanych zajęć w przedszkolu, polegających przede wszystkim na zdobyciu wysokiego poziomu wiedzy u dzieci na temat palenia tytoniu i jego skutków wynikających z podstawowych założeń realizowanego programu oraz wykształceniu u nich wrażliwości na szkodliwość dymu papierosowego.

Dodano: 08.02.2021

Konkurs plastyczny „Przygody Mieci i imPETa”

Drodzy Rodzice każda grupa naszego przedszkola bierze udział w konkursie plastycznym „Przygody Mieci i imPETa”. Prace są już zamieszczone na stronie
Galeria prac konkursowych –  Działaj z imPETem!   (dzialajzimpetem.pl)
ZASADY:
Zbieramy głosy na pracę konkursową.
Głosować można do 5 marca 2021 r. (do godz. 12:00).
25 prac z najwyższą liczbą głosów zostanie poddana ocenie Jury.
12 marca (do g. 15:00) zostanie opublikowany ranking prac.
26 marca (do g. 15:00) zostanie podana lista laureatów!

Zasady głosowania
1. Podczas głosowania jedna osoba może oddać maksymalnie 1 (słownie: jeden) głos w ciągu 24 godzin tj. od godziny 00:00 do godziny 23:59 tego samego dnia.
2. Kryterium ograniczenia głosowania do 1 głosu jest jeden adres IP oraz jeden adres e-mail.
3. Celem potwierdzenia głosowania należy aktywować link przesłany na indywidualny adres e-mail podany podczas głosowania.
 4. Podczas głosowania niedopuszczalne są próby obejścia systemów zabezpieczenia a w szczególności: a. zmienianie adresów IP; b. korzystanie z fikcyjnych kont e-mail; c. stosowanie programów do automatycznego głosowania.
 5. Powyższe działania są niezgodne z warunkami Regulaminu oraz podstawowymi zasadami fair play. Działania takie są jednocześnie próbą oszustwa i wyłudzenia nagrody, co klasyfikuje je jako przestępstwo i mogą być zgłoszone przez Organizatora do odpowiednich służb.
6. W przypadku wykrycia przez Organizatora podejrzenia prób obejścia systemu zabezpieczeń ujętych w punkcie 4 powyżej oraz innych działań niezgodnych z Regulaminem, Organizator ma prawo do usunięcia takiego zgłoszenia z Konkursu.
 7. W przypadku wykrycia przez Organizatora działań ujętych w punkcie 4 powyżej już po wręczeniu nagrody danej osobie, osoba ta będzie zobowiązana do zwrotu nagrody bądź ekwiwalentu pieniężnego równego wartości tej nagrody.

Prosimy o aktywny udział w głosowaniu.

Dodano: 30.08.2020

Kampania „Działaj z imPETem!”

Nasze Przedszkole  w roku 2020/ 2021 weźmie udział w projekcie "Działaj z imPETem!"

Kampania „Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt ponad podziałami, którego celem jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.
Kampania „Działaj z imPETem!” ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET. Projekt obejmuje różne przedsięwzięcia edukacyjne, poprzez które zwraca uwagę mieszkańców na problem prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych i ich recyklingu.
Działaj z imPETem! - to projekt edukacyjny, który ma za zadanie zachęcać małych i dużych Polaków do segregacji odpadów, podkreślając przy tym, dlaczego warto to robić. Szczególny nacisk jest położony na butelki PET, które są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych.
Edukując dzieci w przedszkolu jesteśmy w stanie krzewić eko podstawy i tworzyć eko nawyki już od najmłodszych lat.

Bez edukacji nie ma segregacji. Bez segregacji nie ma recyklingu. Bez recyklingu nie ma pięknej planety.

Dodano: 21.10.2019

W Nadleśnictwie Zwierzyniec.

Jesienne, słoneczne dni to doskonały czas na obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie.  Dzieci z grupy „Niezapominajki” i grupy „Maki”  18 października wzięły udział w wycieczce do Leśnictwa Zwierzyniec. Naszym przewodnikiem w ścieżce edukacyjnej „Las jesienią” był Pan leśniczy, który opowiedział przedszkolakom o swojej pracy, przedstawił zasady bezpieczeństwa jakie trzeba przestrzegać odwiedzając las oraz zaprosił na krótką wędrówkę po lesie. Przedszkolaki poznawały przyrodę wszystkimi zmysłami. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic,  podziwiały poszczególne gatunki drzew i krzewów, wsłuchiwały się w głosy lasu oraz zbierały materiał przyrodniczy do kącików przyrody. Zapoznały się także z ciekawostkami przyrodniczymi znajdującymi się na tablicach przy ścieżce przyrodniczej w Kąciku Edukacyjnym Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.

Przedszkolaki miło spędziły czas na świeżym  powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej leśnej przyrody. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola.

Strony: [1][2][3][4] ...[18]