styczeń 2021
NPWtŚrCzPtS
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Panel administracyjny
Logowanie

Login:
Hasło:
Odwiedziny
Ogółem: 254208
Dzisiaj: 35
On-line: 1


DZIAŁANIA EKOLOGICZNE


Strony: [1][2][3][4] ...[18]

Dodano: 30.08.2020

Kampania „Działaj z imPETem!”

Nasze Przedszkole  w roku 2020/ 2021 weźmie udział w projekcie "Działaj z imPETem!"

Kampania „Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt ponad podziałami, którego celem jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.
Kampania „Działaj z imPETem!” ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET. Projekt obejmuje różne przedsięwzięcia edukacyjne, poprzez które zwraca uwagę mieszkańców na problem prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych i ich recyklingu.
Działaj z imPETem! - to projekt edukacyjny, który ma za zadanie zachęcać małych i dużych Polaków do segregacji odpadów, podkreślając przy tym, dlaczego warto to robić. Szczególny nacisk jest położony na butelki PET, które są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych.
Edukując dzieci w przedszkolu jesteśmy w stanie krzewić eko podstawy i tworzyć eko nawyki już od najmłodszych lat.

Bez edukacji nie ma segregacji. Bez segregacji nie ma recyklingu. Bez recyklingu nie ma pięknej planety.


Dodano: 21.10.2019

W Nadleśnictwie Zwierzyniec.

Jesienne, słoneczne dni to doskonały czas na obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie.  Dzieci z grupy „Niezapominajki” i grupy „Maki”  18 października wzięły udział w wycieczce do Leśnictwa Zwierzyniec. Naszym przewodnikiem w ścieżce edukacyjnej „Las jesienią” był Pan leśniczy, który opowiedział przedszkolakom o swojej pracy, przedstawił zasady bezpieczeństwa jakie trzeba przestrzegać odwiedzając las oraz zaprosił na krótką wędrówkę po lesie. Przedszkolaki poznawały przyrodę wszystkimi zmysłami. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic,  podziwiały poszczególne gatunki drzew i krzewów, wsłuchiwały się w głosy lasu oraz zbierały materiał przyrodniczy do kącików przyrody. Zapoznały się także z ciekawostkami przyrodniczymi znajdującymi się na tablicach przy ścieżce przyrodniczej w Kąciku Edukacyjnym Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski. 

Przedszkolaki miło spędziły czas na świeżym  powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej leśnej przyrody. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola.


Dodano: 05.06.2018

IV Festiwal Recyklingu

       15 maja w ODS Malwa odbył się IV już Festiwal Recyklingu, który nasze przedszkole zorganizowało w ramach obchodów Dni Ziemi. Wzięły w nim udział wszystkie publiczne przedszkola oraz niepubliczne przedszkola „Pajacyk” i „Dwunastka”. Honorowy patronat nad festiwalem objął Prezydent Miasta Ostrowca Św. Pan Jarosław Górczyński.
Tematem przewodnim Festiwalu była wiosenna łąka. Można było zobaczyć ją w pięknej dekoracji, którą stanowiły prace z nieużytków wykonane przez uczestników festiwalu. I tak dzieci z przedszkola nr 5, 7, 19 wykonały ekologiczne biedronki, dzieci z przedszkola nr 12 wykonały ekologiczną pszczółkę, ekologiczne żabki wykonały przedszkolaki z przedszkola nr 16 i przedszkola „Dwunastka”, kolorowe ekologiczne motyle to dzieła dzieci z przedszkoli nr 11 i 15, przedszkole „Pajacyk” zaprezentowało ekologiczny bukiet kwiatów, a na wiosennej łące pasła się ekologiczna krówka w wykonaniu naszych przedszkolaków.
        Festiwal rozpoczęła Pani dyrektor D. Kosiarz, która przywitała przybyłych gości: Panią M. Kołeczek i Pana  S. Olejniczaka - przedstawicieli Urzędu Miasta, wiceprzewodniczącego RM Pana S. Choinkę, przedstawicielki firmy Remondis:  Panią E. Kowalską i Panią A. Krasińską, Panie Dyrektorki ostrowieckich przedszkoli, Rodziców, ale najserdeczniej przywitała wszystkie występujące dzieci.
         Następnie dzieci z naszego przedszkola, jako gospodarze, piosenką  „Na wiosennej łące”
i tańcem ze wstążkami wprowadziły wszystkich w świat łąki. W tle można było oglądać prezentację multimedialną „Flora i fauna ekosystemu łąka”.
         Głównym punktem Festiwalu były prezentacje wokalne przedstawicieli poszczególnych przedszkoli. Dzieci wykonywały piosenki tematycznie związane z pracami plastycznymi.  Usłyszeliśmy piosenki o biedronkach, żabkach, motylach, pszczołach, krówkach i kwiatach.
         Kulminacyjnym punktem Festiwalu było to, na co dzieci czekają najbardziej, czyli wręczenie nagród wszystkim uczestnikom. A nagrody w tym roku ufundowane zostały przez Urząd Miasta, firmę Remondis, Radę Rodziców Przedszkola Publicznego nr 21 oraz sponsorów prywatnych. Wszystkie przedszkola otrzymały także sadzonki drzew do swoich ogrodów przedszkolnych. Nasze przedszkole zaś, jako organizatora, spotkał niezwykły zaszczyt. Nadleśnictwo Ostrowiec Św. przekazało jedną z 250 sadzonek (w całym kraju) najsłynniejszego pomnika przyrody w Polsce - Dębu „Bartek”.
IV Festiwal Recyklingu „Wiosenna łąka” przeszedł już do historii. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

Dodano: 26.04.2017

WIOSENNE PRACE W OGRÓDKU


           W wiosenną  aurę przedszkolaki wybrały się do przedszkolnego ogródka, aby rozpocząć pierwsze czynności na grządce. Na przygotowanym terenie (spulchnionym, zagrabionym, wyznaczonych miejscach do siania i sadzenia) dzieci miały okazję uczestniczyć w pierwszych tej wiosny pracach.  Wcześniej wzbogaciły swą wiedzę o pojęcia narzędzi ogrodniczych, nasion, cebulek kwiatowych; wstępnie zapoznały się z ich różnorodnością. Poznały potrzebne do rozwoju roślin warunki. Teraz zaczęły dokonywać działań praktycznych: wysiewały malutkie ziarenka kwiatów, sadziły cebulki kwiatowe i cebulkę dymkę oraz do ziemi wkładały sadzonki młodych bratków, stokrotek, narcyzy. Grządka została już częściowo zagospodarowana. Czekamy na jeszcze na cieplejsze dni, wiosenny deszczyk oraz odpowiedni czas, aby dalej innymi nasionkami ukwiecać przedszkolny ogródek. Przede wszystkim DZIĘKUJEMY Rodzicom Naszych Milusińskich „Niezapominajek” za zaangażowanie – dostarczenie nasionek, cebulek i sadzonek kwiatowo-warzywnych.

Strony: [1][2][3][4] ...[18]Optymalizacja dla Mozilla Firefox 2.0 - 1024 x 768                 Projekt: _DM_