marzec 2021
NPWtŚrCzPtS
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Panel administracyjny
Logowanie

Login:
Hasło:
Odwiedziny
Ogółem: 260755
Dzisiaj: 46
On-line: 1


DZIAŁANIA EKOLOGICZNE


Strony: [1][2][3][4] ...[18]

Dodano: 08.02.2021

Konkurs plastyczny „Przygody Mieci i imPETa”

Drodzy Rodzice każda grupa naszego przedszkola bierze udział w konkursie plastycznym „Przygody Mieci i imPETa”. Prace są już zamieszczone na stronie
Galeria prac konkursowych –  Działaj z imPETem!   (dzialajzimpetem.pl)  
ZASADY:
Zbieramy głosy na pracę konkursową.
Głosować można do 5 marca 2021 r. (do godz. 12:00).
25 prac z najwyższą liczbą głosów zostanie poddana ocenie Jury.
12 marca (do g. 15:00) zostanie opublikowany ranking prac.
26 marca (do g. 15:00) zostanie podana lista laureatów!

Zasady głosowania
1. Podczas głosowania jedna osoba może oddać maksymalnie 1 (słownie: jeden) głos w ciągu 24 godzin tj. od godziny 00:00 do godziny 23:59 tego samego dnia.
2. Kryterium ograniczenia głosowania do 1 głosu jest jeden adres IP oraz jeden adres e-mail.
3. Celem potwierdzenia głosowania należy aktywować link przesłany na indywidualny adres e-mail podany podczas głosowania.
 4. Podczas głosowania niedopuszczalne są próby obejścia systemów zabezpieczenia a w szczególności: a. zmienianie adresów IP; b. korzystanie z fikcyjnych kont e-mail; c. stosowanie programów do automatycznego głosowania.
 5. Powyższe działania są niezgodne z warunkami Regulaminu oraz podstawowymi zasadami fair play. Działania takie są jednocześnie próbą oszustwa i wyłudzenia nagrody, co klasyfikuje je jako przestępstwo i mogą być zgłoszone przez Organizatora do odpowiednich służb.
6. W przypadku wykrycia przez Organizatora podejrzenia prób obejścia systemu zabezpieczeń ujętych w punkcie 4 powyżej oraz innych działań niezgodnych z Regulaminem, Organizator ma prawo do usunięcia takiego zgłoszenia z Konkursu.
 7. W przypadku wykrycia przez Organizatora działań ujętych w punkcie 4 powyżej już po wręczeniu nagrody danej osobie, osoba ta będzie zobowiązana do zwrotu nagrody bądź ekwiwalentu pieniężnego równego wartości tej nagrody.

Prosimy o aktywny udział w głosowaniu.


Dodano: 30.08.2020

Kampania „Działaj z imPETem!”

Nasze Przedszkole  w roku 2020/ 2021 weźmie udział w projekcie "Działaj z imPETem!"

Kampania „Działaj z imPETem!” to innowacyjny projekt ponad podziałami, którego celem jest zwiększenie ilości zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.
Kampania „Działaj z imPETem!” ma na celu edukację społeczeństwa w zakresie odpowiedniego postępowania z wartościowym tworzywem, jakim są butelki PET. Projekt obejmuje różne przedsięwzięcia edukacyjne, poprzez które zwraca uwagę mieszkańców na problem prawidłowej segregacji odpadów opakowaniowych i ich recyklingu.
Działaj z imPETem! - to projekt edukacyjny, który ma za zadanie zachęcać małych i dużych Polaków do segregacji odpadów, podkreślając przy tym, dlaczego warto to robić. Szczególny nacisk jest położony na butelki PET, które są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych.
Edukując dzieci w przedszkolu jesteśmy w stanie krzewić eko podstawy i tworzyć eko nawyki już od najmłodszych lat.

Bez edukacji nie ma segregacji. Bez segregacji nie ma recyklingu. Bez recyklingu nie ma pięknej planety.


Dodano: 21.10.2019

W Nadleśnictwie Zwierzyniec.

Jesienne, słoneczne dni to doskonały czas na obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie.  Dzieci z grupy „Niezapominajki” i grupy „Maki”  18 października wzięły udział w wycieczce do Leśnictwa Zwierzyniec. Naszym przewodnikiem w ścieżce edukacyjnej „Las jesienią” był Pan leśniczy, który opowiedział przedszkolakom o swojej pracy, przedstawił zasady bezpieczeństwa jakie trzeba przestrzegać odwiedzając las oraz zaprosił na krótką wędrówkę po lesie. Przedszkolaki poznawały przyrodę wszystkimi zmysłami. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic,  podziwiały poszczególne gatunki drzew i krzewów, wsłuchiwały się w głosy lasu oraz zbierały materiał przyrodniczy do kącików przyrody. Zapoznały się także z ciekawostkami przyrodniczymi znajdującymi się na tablicach przy ścieżce przyrodniczej w Kąciku Edukacyjnym Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski. 

Przedszkolaki miło spędziły czas na świeżym  powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej leśnej przyrody. Pełne wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń wróciły do przedszkola.


Dodano: 05.06.2018

IV Festiwal Recyklingu

       15 maja w ODS Malwa odbył się IV już Festiwal Recyklingu, który nasze przedszkole zorganizowało w ramach obchodów Dni Ziemi. Wzięły w nim udział wszystkie publiczne przedszkola oraz niepubliczne przedszkola „Pajacyk” i „Dwunastka”. Honorowy patronat nad festiwalem objął Prezydent Miasta Ostrowca Św. Pan Jarosław Górczyński.
Tematem przewodnim Festiwalu była wiosenna łąka. Można było zobaczyć ją w pięknej dekoracji, którą stanowiły prace z nieużytków wykonane przez uczestników festiwalu. I tak dzieci z przedszkola nr 5, 7, 19 wykonały ekologiczne biedronki, dzieci z przedszkola nr 12 wykonały ekologiczną pszczółkę, ekologiczne żabki wykonały przedszkolaki z przedszkola nr 16 i przedszkola „Dwunastka”, kolorowe ekologiczne motyle to dzieła dzieci z przedszkoli nr 11 i 15, przedszkole „Pajacyk” zaprezentowało ekologiczny bukiet kwiatów, a na wiosennej łące pasła się ekologiczna krówka w wykonaniu naszych przedszkolaków.
        Festiwal rozpoczęła Pani dyrektor D. Kosiarz, która przywitała przybyłych gości: Panią M. Kołeczek i Pana  S. Olejniczaka - przedstawicieli Urzędu Miasta, wiceprzewodniczącego RM Pana S. Choinkę, przedstawicielki firmy Remondis:  Panią E. Kowalską i Panią A. Krasińską, Panie Dyrektorki ostrowieckich przedszkoli, Rodziców, ale najserdeczniej przywitała wszystkie występujące dzieci.
         Następnie dzieci z naszego przedszkola, jako gospodarze, piosenką  „Na wiosennej łące”
i tańcem ze wstążkami wprowadziły wszystkich w świat łąki. W tle można było oglądać prezentację multimedialną „Flora i fauna ekosystemu łąka”.
         Głównym punktem Festiwalu były prezentacje wokalne przedstawicieli poszczególnych przedszkoli. Dzieci wykonywały piosenki tematycznie związane z pracami plastycznymi.  Usłyszeliśmy piosenki o biedronkach, żabkach, motylach, pszczołach, krówkach i kwiatach.
         Kulminacyjnym punktem Festiwalu było to, na co dzieci czekają najbardziej, czyli wręczenie nagród wszystkim uczestnikom. A nagrody w tym roku ufundowane zostały przez Urząd Miasta, firmę Remondis, Radę Rodziców Przedszkola Publicznego nr 21 oraz sponsorów prywatnych. Wszystkie przedszkola otrzymały także sadzonki drzew do swoich ogrodów przedszkolnych. Nasze przedszkole zaś, jako organizatora, spotkał niezwykły zaszczyt. Nadleśnictwo Ostrowiec Św. przekazało jedną z 250 sadzonek (w całym kraju) najsłynniejszego pomnika przyrody w Polsce - Dębu „Bartek”.
IV Festiwal Recyklingu „Wiosenna łąka” przeszedł już do historii. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

Strony: [1][2][3][4] ...[18]Optymalizacja dla Mozilla Firefox 2.0 - 1024 x 768                 Projekt: _DM_