lipiec 2020

Strony: [1]... [15][16][17][18]

Dodano: 22.04.2013

Nagrody za działania ekologiczne

Przedszkole  Publiczne  nr 21  jest  pionierem wychowania ekologicznego na szczeblu  przedszkolnym. Od kilkunastu lat realizuje własny program ekologiczny , obecnie również innowację pedagogiczną : "Przedszkole z klimatem". Realizując te treści nasze przedszkolaki rozumieją potrzebę ochrony przyrody , znają pojęcie "recyklingu", potrafią segregować surowce wtórne do odpowiednich pojemników. W dobie zmian ustawy śmieciowej nasze przedszkolaki uczą dorosłych jak i dlaczego należy segregować  odpady .Aby efektywnie wychowywać dzieci i dorosłych w duchu proekologicznym współpracujemy z podmiotami i instytucjami parającymi się ekologią .
  W związku z tym nasza   placówka współpracuje z lokalnymi i ogólnopolskimi fundacjami ekologicznymi; Fundacja "Nasza  Ziemia", "Recal", "Reba", Fundacja Partnerstwa dla Środowiska  poprzez udział w akcji zbiórki makulatury, zużytych baterii , puszek aluminiowych , zużytych telefonów komórkowych .
  W ramach efektywnej współpracy otrzymujemy nagrody i wyróżnienia.
  1. Certyfikat  "Zielonej Flagi" w ramach realizacji ogólnopolskiego Programu "Szkoły dla Ekorozwoju" organizowane przez Fundację "Partnerstwo dla Środowiska" z Krakowa
  2. Zajęcie III miejsca w lokalnym  konkursie "Szukaj zysku w odzysku"- placówka wzbogaciła się o nowy sprzęt muzyczny , drukarkę i zestaw książek dla dzieci o tematyce przyrodniczej .
  3. Otrzymanie  tytułu ; "Mistrza Edukacji   Ekologicznej" i zdobycie nagrody Głównej - 5.000,00 zł w konkursie ogólnopolskim  XIII edycji " O Puchar  Recyklingu"  organizowanym przez Przegląd Komunalny .Patronat  Honorowy  sprawowali; Narodowy  Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ,Ministerstwo Środowiska , Związek  Miast  Polskich , Polska Izba  Ekologii.
Fundatorem nagrody był; Narodowy  Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej .
Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi , że doceniono  nasze ekologiczne działania na szczeblu przedszkolnym .  Tym bardziej ,że tylko jedna placówka przedszkolna z całej polski otrzymała to wyróżnienie .
Dzięki temu  nasze przedszkolaki otrzymają nowe wyposażenie do Sali zajęć . Warto więc działać ekologicznie i opisywać te działania biorąc udział w różnych projektach.

Strony: [1]... [15][16][17][18]