październik 2017

Strony: [1][2][3][4][5] ...[17]

Dodano: 25.10.2016

EKOLOGICZNE SUKCESY PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 21

Działania ekologiczne naszej placówki często są wyróżniane doceniane  na szczeblu ogólnopolskim .  W tym roku przystąpiliśmy do konkursu „Czarodziejskie Drzewko” organizowanego przez Klub Gaja  . Miłym przeżyciem dla naszej społeczności przedszkolnej było tegoroczne zaproszenie przez Klub GAJA na inaugurację 14 edycji Święta Drzewa do Warszawy pod hasłem „Święto Drzewa – wśród pól”. Nasza placówka w dniu 10 października - została tam wyróżniona Czarodziejskim Drzewkiem  za wieloletnią realizację programu Święta Drzewa oraz zaproszenie rodziców do czytania na głos utworów literackich właśnie pod drzewami w plenerze.
       Jesteśmy dumni, że po raz kolejny  znaleźliśmy się w gronie nagrodzonych przez Klub GAJA 11 placówek z całej Polski .Dzięki temu mogliśmy obserwować konferencję prasową z udziałem  przedstawicieli Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i Lasów Państwowych , partnerów i ambasadorów Święta Drzewa. Wśród nich byli ; wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy  p. Michał Olszewski , rzecznik prasowa Lasów Państwowych Anna Malinowska .W rolę Ambasadora wcielił się aktor Bartłomiej Topa . Inaugurację Święta Drzewa rozpoczęto posadzeniem wiśni ptasiej , której owoce są doskonałym źródłem pokarmu dla ptactwa oraz buków , których orzeszki są przysmakiem dla wiewiórek , saren, ptaków i myszowatych .
     Miło nam było ,że mogliśmy wspólnie z tak ważnymi osobami sadzić  tak wartościowe drzewa. Zaproszeni goście podkreślali rolę działań Klubu Gaja. Pani Anna Malinowska z Lasów Państwowych , które są strategicznym partnerem tego programu stwierdziła ,że Święto Drzewa to Święto dla przyszłości .Bartłomiej Topa stwierdził, że rolą mediów jest wspieranie ważnych inicjatyw, do których zaliczył sadzenie drzew. To co dzisiaj robimy ma przełożenie globalne . Natomiast  Michał Olszewski , wiceprezydent Warszawy , zapowiedział ,że jeszcze w tym roku z inicjatywy  warszawskiego magistratu zostanie zasadzonych  kilka tysięcy drzew. Jacek Bożek z Klubu Gaja stwierdził ,że wydarzenia na Polach Mokotowskich są inspiracją dla dalszej naszej wspólnej aktywności ekologicznej
   Po zasadzeniu drzew Goście udali się do Gmachu Biblioteki Narodowej , gdzie miała miejsce premiera animacji promującej w mediach społecznościowych ideę Święta Drzewa oraz wręczanie nagród i  wyróżnień . Przedstawiciele naszego przedszkola – dyrektor i nauczycielka właśnie brali udział w tym ekologicznym spotkaniu oraz Gali wręczenia Statuetki Czarodziejskiego Drzewka  i certyfikatów dla Partnerów. Przy okazji mogliśmy doświadczyć eko-wymiany edukacyjnej między placówkami oraz mieć okazję do otrzymania drobnych materiałów edukacyjnych dla naszych milusińskich.
     Innym ważnym wyróżnieniem dla naszej placówki był zdobycie Krajowego Certyfikatu ekologicznego za udział w XVII edycji Konkursu o Puchar Recyklingu w kategorii Edukacja Ekologiczna  Patronem było Ministerstwo Środowiska , Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej .Organizatorem był Przegląd  Komunalny i Abrys. Wręczenie zostało dokonane podczas Międzynarodowych Targów  Poznańskich .
           Jesteśmy dumni ,że Przedszkole Publiczne nr 21 zostało odznaczone jako jedyne z woj. Świętokrzyskiego za całokształt działalności i edukacji ekologicznej .
      Nasze wieloletnie doświadczenie i realizacja własnego programu ekologicznego przyczyniły się do naszych  ekologicznych sukcesów, które są doceniane w  całym  kraju .

Dodano: 26.09.2016

JUŻ JESIEŃ !

„Jestem  jesień z pełnym koszem
dobre rzeczy wam przynoszę”
     Takimi słowami  w dniu 23 września witała „Pani Jesień” wszystkich naszych przedszkolaków. Dzieci z uśmiechniętymi minkami gościły nową porę roku w swoich salach. Witały się z nią, rozmawiały, śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, bawiły się „jesiennymi listkami, przygotowywały plastyczno-konstrukcyjne - jesienne „niespodzianki”, a przede wszystkim bacznie przyglądały się „Pani Jesieni” – jej barwnemu strojowi. Jesienna zawartość kosza wzbudzała u przedszkolaków ciekawość i zachęcała do nazywania przyniesionych darów.
 Witaj Jesieni – bądź z nami – wiej ciepłym wietrzykiem i koloruj nasze przyrodnicze otoczenie!

Dodano: 26.09.2016

Dodano: 20.09.2016

Sprzątanie świata 2016/17

16.IX.2016 – SPRZĄTAMY ŚWIAT
                W tym roku 23 edycja Sprzątania Świata 2016 – Polska przebiega pod hasłem „Podaj dalej ….drugie życie odpadów”. Głównym przesłaniem akcji jest: - promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,  - unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu, - uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilości wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. W związku z tym w holu naszego przedszkola widniało zaproszenie do wzmożonej zbiórki : makulatury, zużytych baterii, telefonów komórkowych, sprzętów elektrycznych         i elektronicznych, puszek aluminiowych, butelek plastikowych i nakrętek. Została zorganizowana wystawa „Drugie życie przedmiotów” zachęcająca do powtórnego wykorzystywania rzeczy.
16 września w słoneczne przedpołudnie wszystkie nasze przedszkolaki zebrały się pod opieką nauczycieli i pań z obsługi na terenie ogrodu przed przedszkolem. Na spotkanie przybyli zaproszeni chętni rodzice milusińskich. Starszaki przygotowały i przedstawiły - tematyczny program słowno-muzyczny. Zachęciły w ten sposób do nieustającej troski o nasze środowisko. Następnie wszyscy uczestnicy założyli rękawice i z workami udali się na sprzątanie pobliskiego terenu oraz samego ogrodu przedszkolnego. Dzieci z werwą podjęły się takiego eko-działania i z radością brały udział w I tego roku szkolnego ekologicznej akcji.
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNICZĄCYM W SPOTKANIU – SPRZATAMY ŚWIAT ORAZ ZAANGAŻOWANYM W CODZIENNE ZBIÓRKI SUROWCÓW WTÓRNYCH.

Strony: [1][2][3][4][5] ...[17]