marzec 2021
NPWtŚrCzPtS
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Panel administracyjny
Logowanie

Login:
Hasło:
Odwiedziny
Ogółem: 260770
Dzisiaj: 46
On-line: 1


DZIAŁANIA EKOLOGICZNE


Strony: [1][2][3][4][5] ...[18]

Dodano: 26.04.2017

WIOSENNE PRACE W OGRÓDKU


           W wiosenną  aurę przedszkolaki wybrały się do przedszkolnego ogródka, aby rozpocząć pierwsze czynności na grządce. Na przygotowanym terenie (spulchnionym, zagrabionym, wyznaczonych miejscach do siania i sadzenia) dzieci miały okazję uczestniczyć w pierwszych tej wiosny pracach.  Wcześniej wzbogaciły swą wiedzę o pojęcia narzędzi ogrodniczych, nasion, cebulek kwiatowych; wstępnie zapoznały się z ich różnorodnością. Poznały potrzebne do rozwoju roślin warunki. Teraz zaczęły dokonywać działań praktycznych: wysiewały malutkie ziarenka kwiatów, sadziły cebulki kwiatowe i cebulkę dymkę oraz do ziemi wkładały sadzonki młodych bratków, stokrotek, narcyzy. Grządka została już częściowo zagospodarowana. Czekamy na jeszcze na cieplejsze dni, wiosenny deszczyk oraz odpowiedni czas, aby dalej innymi nasionkami ukwiecać przedszkolny ogródek. Przede wszystkim DZIĘKUJEMY Rodzicom Naszych Milusińskich „Niezapominajek” za zaangażowanie – dostarczenie nasionek, cebulek i sadzonek kwiatowo-warzywnych.

Dodano: 29.03.2017

KOLOROWA WIOSNA

  W ramach powitania wiosny dzieci z grupy „Niezapominajek” w sposób plastyczny przedstawiły oznaki nowej pory roku w przyrodzie. Na falistej nieużytkowej tekturze zespołowo malowały kolorowymi farbami plakatowymi dawno już oczekiwaną przez nich ciepłą wiosnę.  Efekt pracy – zadziwił same przedszkolaki, które były bardzo dumne ze wspólnych działań plastycznych. 


Dodano: 14.02.2017

EKOLOGICZNE ZBIÓRKI

W dniu 27 stycznia odbył się wśród społeczności przedszkolnej zimowy apel ekologiczny. Krótki tematyczny program artystyczny przygotowała grupa „Niezapominajek”. Następnie odbyło się uroczyste podsumowanie wyników eko-zbiórek za okres I półrocza 2016/17.   W apelu wzięli udział z poszczególnych oddziałów  przedstawiciele rodziców dzieci nagrodzonych.
               DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM EKO-ZBIÓREK ZA PREZENTOWANIE EKOLOGICZNYCH POSTAW W ZAKRESIE SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW.     Takimi zachowaniami dajemy przykład młodemu pokoleniu i wspólnie dążymy do czystości naszej planety.
Poniżej zamieszczamy nazwiska największych eko-zbieraczy : makulatury, zużytych baterii, nakrętek i butelek plastikowych, puszek aluminiowych oraz elektrośmieci.
Nadmieniamy, że w kategorii grupowej na największą ilość zebranych surowców zwyciężyły „Różyczki”.
            DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PAŃSTWU NA ZAANGAŻOWANIE W TĄ WAŻNA DZIAŁANOŚĆ EKOLOGICZNĄ.      W tym półroczu razem udało nam się zebrać:   około 2058 kg makulatury, 1738 sztuk baterii, 136 sztuk elektrośmieci, 14 worków nakrętek plastikowych, 13 worków butelek plastikowych oraz 2 worki puszek aluminiowych.
Życzymy sobie i Państwu kontynuacji takich zamierzeń w II półroczu oraz jeszcze większego zaangażowania całej naszej społeczności przedszkolnej.
Najwięksi przedszkolni „eko-zbieracze” I półrocza:
              Maciej Wróbel  (Stokrotki)
              Lena Połetek (Różyczki)
              Olaf Starzomski (Fasolki)
              Ignacy Góralski (Niezapominajki)
              Lena Pastuszka (Stokrotki)
              Natalia Długosz (Różyczki)
              Maja Korpik (Fiołki)
              Zuzia Okleka (Różyczki)
              Kryspin Kowalski (Różyczki)
              Lena Jedlińska (Niezapominajki)
              Kacper Michalski(Różyczki)
               Dominik Grad (Fiołki)
              Mikołaj Nowak (Niezapominajki)
              Wiktoria Rokicka (Niezapominajki)
              Fabian Banasik (Stokrotki)
              Alan Stec (Stokrotki)
              Jakub Świerszcz (Różyczki)
              Maciuś Słowik (Fasolki)
              Natalia Kończyk (Fasolki)
              Blanka Suswał (Różyczki)
              Nikola Wykierska (Fasolki)
              Filip Zaczek (Słoneczniki)
              Szymon Struski (Słoneczniki)
               Emilia Stawarz (Maki)
              Ania Wilk(Maki)

Dodano: 06.12.2016

EKO-NOWINKA

          Dnia 1.XII.2016r. w sali kina ETIUDA odbyło się uroczyste podsumowanie rocznego konkursu „Program promocji i wdrażania selektywnej zbiórki odpadów w szkołach podstawowych i przedszkolach na terenie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski” – edycja XIII.      Miło nam poinformować, iż nasza placówka wśród ostrowieckich przedszkoli zdobyła II miejsce. Cieszymy się z tego sukcesu i Dziękujemy Wszystkim Rodzinom naszych milusińskich Zaangażowanym w codzienne eko-zbiórki oraz ekologiczne działania.

 


Strony: [1][2][3][4][5] ...[18]Optymalizacja dla Mozilla Firefox 2.0 - 1024 x 768                 Projekt: _DM_