kwiecień 2020

Ogółem: 209537

RYSUNKOWE OPOWIEŚCI DZIECI

Rysunkowy świat dziecka jest piękny. To świat słoneczny, wymarzony, szczęśliwy i beztroski. Świat dobry i bliski dziecku. Daje również pewien obraz jego rozwoju. Na podstawie analizy rysunków można poznać stan rozwoju dziecka, rodzaj doświadczeń, wiedzę o świecie i sobie, stan emocji, sposób posługiwania się linią i plamą, planowania przestrzeni, precyzję i pewność ręki, czy w końcu koloryt i kompozycję. Analiza prac plastycznych dzieci to jeden ze sposobów diagnozowania ich rozwoju, gdyż w rysunku dziecko najpełniej oddaje swe cechy, właściwości. Natomiast sama czynność rysowania i jej produkt finalny są częścią systemu komunikacji między dzieckiem i światem zewnętrznym. Są odzwierciedleniem stanu psychicznego i fizycznego dziecka. Pozwalają nauczycielowi i rodzicom na coraz lepsze poznawanie dziecka.

W Nadleśnictwie Zwierzyniec.

Jesienne, słoneczne dni to doskonały czas na obserwacje zmian zachodzących w przyrodzie.  Dzieci z grupy „Niezapominajki” i grupy „Maki”  18 października wzięły udział w wycieczce do Leśnictwa Zwierzyniec. Naszym przewodnikiem w ścieżce edukacyjnej „Las jesienią” był Pan leśniczy, który opowiedział przedszkolakom o swojej pracy, przedstawił zasady bezpieczeństwa jakie trzeba przestrzegać odwiedzając las oraz zaprosił na krótką wędrówkę po lesie. Przedszkolaki

KOMUNIKATY

Komunikat z dnia: 2020.03.24

Nowy komunikat

Od 25 marca do 10 kwietnia br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje nadal ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne zajęcia w Przedszkolu Publicznym nr 21 w Ostrowcu Świętokrzyskim są zawieszone do 10 kwietnia 2020 r.  Zgodnie z zapisami rozporządzeń od 25 marca 2020 r. nauka będzie obowiązkowo odbywać się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej przedszkola: www.pp21.oodn.plInformujemy, że rodzicom  dziecka w wieku do 8 lat przysługuje  zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej ZUS.