październik 2017

MISJA / WIZJA

Misja

''Nasze przedszkole jest ekologiczne, w którym dzieci poznają przyrodę, uczą się ją kochać, aby od najmłodszych lat dbać o nią"

Wizja Przedszkola

1. W przedszkolu są stworzone warunki rozwoju każdego dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno – kulturalnym i przyrodniczym .

2. W przedszkolu panuje życzliwa i bezpieczna atmosfera oparta na kulturze osobistej nauczycieli, dzieci i rodziców, wzajemnym szacunku, akceptacji, pomocy i współdziałaniu. Jest to przedszkole pełne radości i uśmiechu.

3. Zajęcia z przyrodą uświadamiającą naszemu dziecku piękno otaczającego świata przyrody. Są tak prowadzone, aby nauczyć samodzielnego rozwiązywania problemów i wiary we własne siły.

4. Nauczyciele są kulturalni, życzliwi, cieszą się autorytetem u dzieci i rodziców. Życzliwym podejściem budzą ich zaufanie, są wykształceni, podnoszą swoje umiejętności.

5. Przedszkole promuje swą działalność w środowisku lokalnym.

6. Rodzice aktywnie uczestniczą w procesie wychowania, współdziałają i wspierają nauczycieli w pracy, pomagają w rozwiązywaniu problemów przedszkola i współuczestniczą w podejmowaniu decyzji.

7. Kształci i wychowuje dzieci w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji i Rzeczpospolitej Polskiej, w duchu humanizmu, tolerancji, sumienia, sprawiedliwości społecznej i szacunku do pracy.