czerwiec 2018

Strony: [1][2][3][4] ...[56]

Dni otwarte w naszym przedszkolu

W dniach 11-12 czerwca 2018 roku odbyły się „Dni Otwarte” w naszym przedszkolu. Podczas tych dni dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracującymi paniami, wyposażeniem sal oraz placu zabaw, uczestniczyły w ciekawych zabawach integracyjnych oraz zajęciach plastycznych.

czytaj całość

"Świętokrzyskie to my" - obchody jubileuszu 20-lecia województwa świętokrzyskiego

W 2018 roku mija 20 lat od momentu przyjęcia przez Sejm ustawy o trójstopniowym podziale terytorialnym państwa, co skutkowało m.in. utworzeniem szesnastu województw. Wśród nich znalazło się także województwo świętokrzyskie. W ramach obchodów jubileuszu 20-lecia województwa świętokrzyskiego w naszym przedszkolu odbył się konkurs fotograficzny dla dzieci i ich rodziców pt. ,, Urokliwe zakątki Ziemi Świętokrzyskiej”. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci do aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu, ukazanie piękna różnych zakątków Ziemi Świętokrzyskiej oraz rozwijanie zainteresowania fotografią jako jedną z form spędzania czasu wolnego z dzieckiem. Do organizatorów napłynęło wiele ciekawych zdjęć ukazujących piękno Ziemi Świętokrzyskiej: zamek w Chęcinach, dąb Bartek, Sandomierz, Góry Świętokrzyskie, Bałtów i wiele innych urokliwych zakątków naszej małej ojczyzny.

Quiz matematyczny

Matematyka nazywana jest królową nauk, gdyż pobudza aktywność umysłową dzieci, uczy krytycznego, logicznego myślenia, abstrahowania oraz matematycznego przedstawiania rzeczywistości. W myśl tych założeń dzieci z grupy VII ”Różyczki” wzięły udział w zorganizowanym przez wychowawcę tej grupy ”Quizie matematycznym”. Przedszkolaki stanęły do rywalizacji z zaprzyjaźnionymi dziećmi z oddziału ”0” z PSP NR14.

Dzień Dziecka na wesoło

Dzień Dziecka to bardzo radosny dzień dla wszystkich dzieci, taki też był 4 czerwca w naszym przedszkolu. Tego dnia wszystkie przedszkolaki spotkały się w ogrodzie przedszkolnym, aby uczestniczyć we wspólnej, wesołej zabawie. W ogrodzie przedszkolnym od rana czekało na dzieci wiele atrakcji przygotowanych przez pracowników naszego przedszkola. Przedszkolaki wspaniale bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, uczestniczyły w zabawach ruchowych o charakterze sportowym. Były także zabawy z piłką, podczas których, zwłaszcza chłopcy, mieli możliwość ćwiczenia umiejętności strzelania goli, zabawy z hula -hop oraz zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Nie zabrakło również kącików artystycznych – dzieci miały możliwość malowania farbami na foli oraz rysowania kredą. Powstały piękne, kolorowe i oryginalne malunki. Nie zabrakło także malowania twarzy oraz wesołych zabaw z bańkami mydlanymi. Wszystkie dzieci w tym dniu były szczególnie aktywne, tryskały energią i radością. A wszystko to przy dźwiękach dziecięcych piosenek.

Strony: [1][2][3][4] ...[56]