październik 2017

"Kosmolenie ratują Ziemię" - spektakl teatralny w Etiudzie

W ramach projektu pod nazwą "EKO OSTROWIEC" Kampania edukacyjno – informacyjna dotycząca zapobiegania powstawaniu odpadów i właściwego postępowania z odpadami w kinie ETIUDA w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się bezpłatny spektakl teatralny „Kosmolenie ratują Ziemię”. Przedstawienie miały okazję obejrzeć dzieci  wraz ze swoimi wychowawczyniami z grupy „Maki”, „Niezapominajki”, „Fasolki” oraz „Różyczki” z naszego przedszkola. Spektakl został wystawiony przez aktorów Teatru Kultureska z Krakowa, który to specjalizuje się w edukacyjnych przedstawieniach teatralnych poruszających tematy ekologii. Spektakl przyciągał uwagę dzieci dzięki barwnej scenografii oraz kolorowym kostiumom. Dzięki widowisku interaktywnemu, a także wychodzeniu aktorów na widownię przedszkolaki nie nudziły się, a wręcz przeciwnie, zostały bowiem zaangażowane w różne zadania, w których mogły się wykazać. Spektakl można uznać za formę edukacji ekologicznej w zakresie ochrony środowiska, dzięki której najmłodsi mieszkańcy Ostrowca mieli okazję zapoznać się oraz utrwalić formy właściwego postępowania z odpadami. Takie działania w pełni wpisują się w profil naszego przedszkola.