kwiecień 2020

SERDUSZKOWE ŚWIĘTO

14 lutego dzieci przychodząc do przedszkola ubrane  na czerwono czyli  w kolorze życia, emocji i uczuć, zapoczątkowały dzień pełen miłych wrażeń. Tego dnia w każdej grupie realizowano zajęcia i zabawy na temat koleżeństwa, przyjaźni i szacunku do drugiego człowieka. Radosnej atmosferze towarzyszyły walentynkowe akcenty w formie czerwonych serduszek.  Dzieci słuchały opowiadań o przyjaźni i wzajemnej pomocy, szukały drugiej połówki serca, rozwiązywały zagadki dotyczące zakochanych bohaterów bajek, lepiły serduszka z masy solnej, bawiły się czerwonymi balonami w kształcie serc. Nauczycielki rozmawiały z dziećmi o szczęściu i miłości, uczuciach im towarzyszących, o tym, jak można okazywać miłość bliskim osobom, nie tylko od święta. Przedszkolaki przygotowały walentynkowe kartki dla rodziców w podziękowaniu za miłość i troskę jakiej codziennie doświadczają. Kulminacyjnym punktem dnia było  integracyjne spotkanie dzieci wszystkich oddziałów, w czasie którego tańcem, wierszem i piosenką przedszkolaki pokazały, że bardzo się lubią i cieszą ze wspólnego przebywania ze sobą.
Walentynki w Przedszkolu 21 były dla dzieci prawdziwym dniem miłości i przyjaźni. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawianiu radości innym przedszkolaki będą doskonalić przez cały rok.