marzec 2021

Świąteczny czas.

W okresie przedświątecznym w Przedszkolu 21 wiele było niecodziennych wydarzeń i działań. Przedszkolaki wzięły udział w challengu
 „Czytamy Kubusia dla Szymusia”. Święty Mikołaj, który odwiedził  dzieci przeczytał fragment ponadczasowej i uwielbianej przez wszystkich książki „Kubuś Puchatek”, a zebrane pieniądze przeznaczone zostały na leczenie chłopca z wadą serca.
Przedszkolaki włączyły się w IV świąteczną akcję charytatywną Radia Ostrowiec „Gwiazdki Moc” na rzecz społeczności lokalnej, której celem było zebranie środków na doposażenie Punktu Poboru Krwi Stacji Krwiodawstwa oraz Laboratorium Diagnostycznego w ostrowieckim szpitalu. Dzieci wykonane przez siebie ozdoby choinkowe, świąteczne  kartki i stroiki oraz smaczne i kolorowe pierniczki zaniosły do swoich domów i przy szczodrym wsparciu Rodziców, którzy docenili wysiłek dzieci włożony w ich wykonanie,  zakupiliśmy kalendarze – cegiełki do każdej przedszkolnej sali, które będą przez cały 2021 r. przypominały nam o udziale w tym przedsięwzięciu.
Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym. W tym roku, w dobie pandemii  spotkania świąteczne odbywać się będą w mniej licznym gronie. Dla najbliższych, sąsiadów, przyjaciół, starszych i samotnych osób dzieci z Przedszkola 21 wykonały kartki świąteczne w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem na Święta”. Pamiętając o innych i obdarowując ich kartkami świątecznymi przedszkolaki w pełni zrealizowały cel akcji, którym było budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych.
Boże Narodzenie to również okazja do wspólnego kolędowania w przedszkolu – dzieci i nauczycieli, nim na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Mimo, że każda grupa kolęduje w swojej sali jest jak zwykle równie pięknie i uroczyście. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, świąteczne inscenizacje i tańce wprowadziły wszystkich w ciepłą, magiczną atmosferę.