październik 2017

Strony: [1][2][3][4][5] ...[47]

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy 20 wrzesień zbliża się, od najmłodszego, aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka" Od 2011 roku dnia 20 września „od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”. Tak też było i w tym roku. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Przedszkolaki z poszczególnych grup uczestniczyły w zabawach, konkursach oraz grach zespołowych.

Przedszkolaki Sprzątają Świat

Wrzesień jest miesiącem, w którym tradycyjnie już włączamy się w akcję Sprzątania Świata. Tak też było i w tym roku.

Cykl ekologiczny w Publicznym Przedszkolu Nr 21

Udział nauczycieli w finałowym festynie wieńczącym polskie obchody Światowego Dnia Ziemi w Warszawie w dniu 4 czerwca rozpoczął cykl ekologiczny w naszym przedszkolu. Tegoroczna edycja festynu odbyła się pod hasłem „W kierunku natury”. Nauczyciele z naszego przedszkola brali aktywny udział w festynie :między innymi w warsztatach artystycznych , konkursach , quizach dzięki czemu pozyskali sadzonki drzew, kwiatów i różnych roślin do ogrodu przedszkolnego.

SPOTKANIE Z PANIĄ Z BIBLIOTEKI

W ramach realizacji priorytetów MEN oraz corocznej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” na terenie naszego przedszkola PP nr 21przeprowadzono wiele działań edukacyjno-wychowawczych: - we wszystkich grupach wiekowych realizowano bloki tematyczne poświęcone książce, gdzie między innymi dzieci prezentowały swoje ulubione książki, inscenizowały fragmenty bajek, tworzyły różnymi technikami plastycznymi swoje książki i zakładki do nich - odbyły się prelekcje z udziałem p. bibliotekarki B. Patery, która przeprowadziła zabawy i konkursy inspirowane utworami literatury dziecięcej - w holu przedszkola zaprezentowano wystawkę prac plastycznych na temat bajkowych bohaterów oraz materiały zachęcające rodziców do czytania dzieciom - dzieci uczestniczyły w wycieczkach do pobliskiej biblioteki Działania te przyczyniły się do popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci i rodziców naszego przedszkola.

Strony: [1][2][3][4][5] ...[47]