lipiec 2021

Strony: [1][2][3][4][5] ...[91]

Tydzień czytania dzieciom

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, aby rozwijać zainteresowania czytelnicze dzieci. Wszyscy mamy świadomość, iż głośne czytanie książek znacząco wpływa na rozwój wyobraźni, wzbogaca ich wiedzę o świecie, uczy cierpliwości, doskonali koncentrację uwagi,a także pomaga zrozumieć zachowania i emocje własne oraz innych osób, uczy empatii.

Spotkanie z pielęgniarką

W związku z obchodzonym w maju Międzynarodowym Dniem Pielęgniarki i Położnej, do naszego przedszkola zawitała Pani Pielęgniarka na co dzień pracująca w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się o trudnym i odpowiedzialnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. W trakcie spotkania dzieci zachęcane były do wykorzystywania w codziennym jadłospisie żywności pochodzącej z ekologicznych upraw. Przedszkolaki poinformowane zostały również o korzystnym wpływie takiej żywności na stan organizmu ludzkiego. Dowiedziały się, jak ważne jest dokładne mycie owoców i warzyw przed spożyciem. Pani Pielęgniarka zademonstrowała dzieciom niektóre proste zabiegi medyczne, np. zakładanie opatrunku. Demonstracja sprzętu wykorzystywanego w codziennej pracy, stetoskopu, aparatu do mierzenia ciśnienia wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. Nasz Gość przygotował dla przedszkolaków prezenty: naklejki – dzielnego pacjenta. Na zakończenie dzieci wręczyły Pani Pielęgniarce pamiątkową laurkę z podziękowaniem za wizytę w naszym przedszkolu.

Dzień Strażaka

Dnia 04.05.2021r. obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Z tej okazji dzieci z naszego przedszkola przygotowały piękne laurki specjalnie dla naszych strażaków w ramach podziękowań za trud włożony w swoją pracę. Tego dnia odbyły się też zajęcia w grupach, które przybliżyły dzieciom zawód wykonywany przez strażaków. Dzieci utrwaliły numery alarmowe i zasady bezpiecznego zachowania. Uwieńczeniem tego dnia było przekazanie laurek i życzeń od całego Naszego Przedszkola Panom Strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dzień Flagi.

Miesiąc maj jest okazją do popularyzowania wiedzy o symbolach narodowych naszego państwa. Dlatego rozwijając poczucie przynależności do naszej ojczyzny cała społeczność przedszkola wzięła udział w obchodach Dnia Flagi.

Strony: [1][2][3][4][5] ...[91]