październik 2017

Strony: [1][2][3][4][5][6] ...[47]

Dziecięcy Festiwal Piosenki Żeglarskiej – „SZANTY”

30 maja 2017 r. w ramach XI Prezentacji Artystycznych „Z Brzechwą i humorem” został zorganizowany Dziecięcy Festiwal Piosenki Żeglarskiej – „SZANTY” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Pana Jarosława Górczyńskiego. Jego organizatorem było Przedszkole Publiczne nr 19 im. Jana Brzechwy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Celem Festiwalu była prezentacja i popularyzacja piosenek żeglarskich wśród dzieci, rozwijanie zdolności muzycznych oraz aktywności twórczej przedszkolaków, a także integracja środowisk przedszkolnych. Do udziału w prezentacjach zaproszone zostały dzieci w wieku przedszkolnym uczęszczające do przedszkoli publicznych i niepublicznych na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego. Każda placówka zaprezentowała jeden utwór o tematyce żeglarskiej. Naszą placówkę reprezentowały dziewczynki z grupy II „Fiołki”: Laura Zając oraz Aleksandra Kucharczyk. Dzielne czterolatki zaprezentowały przed zgromadzoną na Festiwalu publicznością piosenkę marynistyczną pt. „My żeglarze, marynarze, po morzu pływamy”. Wszystkie dzieci na koniec otrzymały pamiątkowy dyplom, książkę oraz puzzle i ciasteczka. Dzieci z wielką satysfakcją odbierały nagrody i pozowały do zdjęć. Gratulujemy małym artystkom i życzymy im wiele sukcesów.

MAŁE SUKCESY NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

W miesiącu kwietniu został zorganizowany lokalny konkurs plastyczny „Moje miasto” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

Wycieczka do Firmy Remondis

11 maja dzieci grupy IV i VII udały się na wycieczkę edukacyjną do Firmy Remondis.

III Festiwal Recyklingu

W dniu 25 kwietnia nasze przedszkole było organizatorem III Festiwalu Recyklingu, który odbył się w ODS „Malwa”. Honorowy patronat nad Festiwalem objął Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego pan Jarosław Górczyński.

Strony: [1][2][3][4][5][6] ...[47]