październik 2017

Strony: [1][2][3][4][5][6][7] ...[47]

Zabawy na Podwórku Nivea

W jeden z kwietniowych słonecznych dni przedszkolaki z grupy II „Fiołki” w ramach codziennego spędzania czasu na świeżym powietrzu udały się na pobliskie Podwórko Nivea. Dzieci z uśmiechem na twarzy korzystały z nowoczesnych urządzeń terenowych na placu zabaw. Huśtały się na huśtawkach, wspinały po ściance wspinaczkowej oraz kręciły się na karuzeli. Po zabawie przedszkolaki odpoczywały w cieniu. Wycieczki na tak nowoczesny plac zabaw sprawiają wiele radości maluchom.

Owocowe nutki

26 kwietnia 2017r. nasze przedszkole odwiedził niezwykły muzyk, pan Andrzej Kozłowski z Białegostoku, który lubi muzykować na oryginalnych instrumentach. Artysta zaprezentował dzieciom szereg niekonwencjonalnych instrumentów muzycznych, własnoręcznie wykonanych z warzyw i owoców. Przedszkolaki miały okazję usłyszeć jakie dźwięki kryją w sobie: marchewka, jabłko, tykwa, ogórek, papryka, pietruszka, orzechy kokosowe i włoskie. Większość instrumentów pan Andrzej wykonywał podczas występu, czym sprawił wielką radość wszystkim przedszkolakom. Dzieci także próbowały swoich sił w grze na niezwykłych instrumentach, w które zamienione zostały kokosy. Przedszkolaki mogły zobaczyć w jaki sposób można z owoców i warzyw wydobyć dźwięki - muzykę. Fantastyczne brzmienie tych instrumentów przeniosło dzieci w cudowny świat muzyki. To był niezwykle interesujący i oryginalny występ.

czytaj całość

Astronomiczny seans w przedszkolu.

W czwartek 06 kwietnia 2017 roku dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium. Dzięki pokazom, dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny. Pokaz odbył się w specjalnej kopule o kształcie kuli, która daje wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet. W jednej chwili przedszkolaki przeniosły się w świat zagadek kosmosu, w przystępny sposób poznały zagadnienia z zakresu fizyki i astronomii. Przedszkolaki w wielkim zaciekawieniem oglądały planety, gwiazdozbiory, a także poznały teleskop. Pokaz wszystkim bez wyjątku dostarczył wiele kosmicznych wrażeń.

EKOLOGICZNY POKAZ MODY

Dni Ziemi w naszym mieście są niezwykle uroczyście obchodzone i obfitują w bogactwo imprez, uroczystości i konkursów, w których biorą udział dzieci z naszego przedszkola. Jeden z nich, a mianowicie II międzyszkolny konkurs „Ekologiczny pokaz mody”, odbył się w Szkole z Pasją. Rodzice naszych przedszkolaków wykazali się wyobraźnią twórczą i kreatywnością

Strony: [1][2][3][4][5][6][7] ...[47]