grudzień 2017

Strony: [1][2][3][4][5][6][7] ...[50]

Ekologiczne spotkanie – warsztaty z leśnikiem i sokolnikiem pt. „Barwy jesieni”

20 października w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem „Barwy jesieni”. Od samego rana w każdej grupie dzieci pracowały nad przygotowaniem ekologicznego stroju dla Pani Jesieni. Z nieużytków takich jak stare gazety, folia, nakrętki, płyty CD czy też rolki z papieru powstał piękny, jesienny ubiór: kolorowa spódnica oraz peleryna, dzieci nie zapomniały również o jesiennym parasolu, kapeluszu, koralach oraz ekologicznym koszyczku. Tego dnia nasze przedszkole odwiedzili również niezwykli goście: pan sokolnik wraz ze swoim podopiecznym jastrzębiem oraz pan leśnik. Celem spotkania ekologicznego było propagowanie miłości do przyrody, zapoznanie z pracą sokolnika i leśnika, przestrzeganie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym oraz uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.

czytaj całość

"Naszym Paniom dziś składamy słoneczne życzenia" - Dzień Edukacji Narodowej w PP21

"Naszym Paniom dziś składamy słoneczne życzenia" - tymi oto słowami powitały przedszkolaki wszystkich pracowników Publicznego Przedszkola nr 21 w Ostrowcu Świętokrzyskim w Święto Edukacji Narodowej. 14 października był w naszym przedszkolu szczególnym dniem. Na twarzach pani Dyrektor, pań nauczycielek oraz wszystkich pracowników obsługi pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy. Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym przedszkolaczkom, które przygotowały niespodziankę dla wszystkich pracowników przedszkola.

Tak minął wrzesień w PP 21

1 września jak co roku z wielką radością powitaliśmy w progach przedszkola naszych wychowanków. Pierwsze dni spędzone w placówce minęły milusińskim na beztroskiej zabawie i różnorodnych, ciekawych aktywnościach. Początek roku to dla nas wszystkich trudny okres. Większość dzieci jednak bardzo szybko się zaaklimatyzowała. Dzieci poznały nowych kolegów, nowe panie. Odżyły dawne przyjaźnie rówieśnicze. Przedszkole stało się dla dzieci „drugim domem”, do którego chętnie przychodzą, gdyż czekają tu na nich nie lada niespodzianki.

Owocowe koreczki "Słoneczników"

Winogrona „Koraliki spięte w kiście Lśnią w gromadzie uroczyście! Prosto z pędów winorośli Rwą je dzieci i dorośli. To owoce pyszne, zdrowe Witamin skarbnica bowiem. Mogą ciemne być lub białe A z nich wino doskonałe Dla tatusia, dla mamusi! A dzieciaki deser kusi: Dla chłopczyka, dla dziewczynki Słodkie, pachnące rodzynki. Niech się każdy wnet przekona: Warto jeść… co? Winogrona!”

Strony: [1][2][3][4][5][6][7] ...[50]